Rozpoczęło się głosowanie w 4 Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca Roku! Wśród nominowanych są sportowcy z Klubu Sportowego Obidowiec Obidowa: Iweta Faron i Witold Skupień.

Zwycięzca Plebiscytu otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznawane będą także w trzech innych kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku.

Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: niemożliwe nie istnieje.

Aby zagłosować na Iwetę i Witolda trzeba wejść na stronę:

https://paralympic.org.pl/guttmanny/4-plebiscyt-polskiego-komitetu-paraolimpijskiego-na-sportowca-2022-roku/?fbclid=IwAR2u2gP9RWQ6WKUzySaWrSG_e7nF-CNxJTOoZpHzHSUGb8I_VqCL8FiQS2I

źródło: https://podhaleregion.pl/glosuj-na-iwete-i-witka/?fbclid=IwAR13JT5zgaFiUm4cudD0ugB5kJRoMVsUPUSAn-LNRVNUoU57ajQsMLtYUxM

Leave a comment