W dniu 26 sierpnia 2021r na zaproszenie KS Nowy Sącz wzięliśmy udział w XXV Jubileuszowym Turnieju im. Piotra Nowackiego, który odbył się na stadionie w Nawojowej.

Na turniej udaliśmy się w mocnym składzie, powołania od trenera Stanisława Mitoraja otrzymali: Wojciech Styrczula (BR), Patryk Bachul, Paweł Barwiński, Kamil Fudro, Dawid Gaździak, Rafał Hagowski, Artur Moniak i Krzysztof Niklewicz. W skład delegacji weszli prezes KS PPPN Marcin Tesarski oraz obserwator szczebla centralnego i członek zarządu Bogusław Górnik.

Wylosowani zostaliśmy od grupy B, gdzie zmierzyliśmy z drużynami sędziów z Bardejova, Brzeska, Gorlic, Dębicy i Krakowa.

W meczu otwarcia zagraliśmy z drużyną z Gorlic. Od samego początku staramy się narzucić swój styl gry, co się udaje i wynik otwiera debiutujący w naszej drużynie Patryk Bachul. Kolejne minuty to duża przewaga naszej drużyny i kolejne sytuacje, jedną z nich ponownie wykorzystuje Bachul i prowadzimy 2:0. Nie załamało to jednak sędziów z Gorlic, którzy po stracie drugiej bramki ruszyli do kontry i mocno naciskali na naszą obronę. Na szczęście udało im się przełamać ją tylko raz i w pierwszym meczu zdobywamy 3pkt.

W drugim meczu spotkaliśmy się z drużyną sędziów z Dębicy. Podbudowani pierwszym zwycięstwem znów ruszamy do ataku i już w pierwszej minucie zdobywamy bramkę, której autorem jest Hagowski. W kolejnych minutach dążymy do strzelenia kolejnych goli, co udaje się po składnej akcji i drugi debiutant w naszej drużynie Artur Moniak również zapisuje się w notesie sędziego. Do ostatniego gwizdka mamy przewagę i tym razem do zwycięstwa dopisujemy również czyste konto.

Po dwóch spotkaniach mamy 6pkt i z dużą motywacją przystępujemy do meczu z Brzeskiem. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach kolejny raz szybko wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. Oba trafienia zaliczył rozpędzający się z meczu na mecz Hagowski. Nie wykorzystujemy jednak swoich kolejnych szans i na własnej skórze przekonujemy się, że „2:0 to niebezpieczny wynik”. W przeciągu dwóch minut tracimy dwie bramki i musimy zadowolić się jedynie remisem.

Wszystko jednak nadal jest w naszych rękach i z tą myślą wychodzimy na spotkanie z Bardejovem. Jak pokazały ostatnie turnieje koledzy ze Słowacji to bardzo doświadczony i zgrany zespół. Mecze z nimi nigdy nie należą do łatwych. Jednak tego dnia to my byliśmy zespołem lepiej dysponowanym i dzięki bramce Hagowskiego wygrywamy 1:0.

W ostatnim meczu grupowym przyszło nam zmierzyć się z drużyną z Krakowa, która w 4 meczach zgromadziła 8pkt. Remis w tym spotkaniu dawał nam 1 miejsce w grupie i grę w finale, jednak trener Stanisław Mitoraj uczulał zawodników, że gra na remis rzadko przynosi zamierzony skutek i musimy dążyć do zdobycia kompletu punktów. Mecz bardzo wyrównany, obie drużyny mają swoje sytuacje, jednak świetny mecz rozgrywają bramkarze. Niestety 2 minuty przed końcem drużyna z Krakowa ma rzut wolny z okolic 20m, popełniamy błąd w ustawieniu muru, piłka przechodzi między naszymi zawodnikami i trafia do bramki po rękach bramkarza. Rzucamy się jeszcze do ataku i staramy wyrównać, niestety nie udaję się to i musimy zadowolić się 2 miejscem i grą w finale pocieszenia.

W meczu o 3 miejsce mierzymy się z drużyną gospodarzy Nowym Sączem. Mecze z tą drużyną zawsze należą do ciekawych, podobnie było i tym razem. Po wyrównanym początku to drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę i przypieczętowała to zdobytą bramką. Postanowiliśmy zaryzykować i grający na stoperze Gaździak przesunął się do przodu. Był to świetny ruch, w ciągu dwóch minut zdobył on dwa gole i mamy 3 miejsce!

Komplet wyników naszych spotkań:

KS Nowy Targ – KS Gorlice 2:1 (Bachul x2)

KS Nowy Targ – KS Dębica 2:0 (Hagowski, Moniak)

KS Nowy Targ – KS Brzesko 2:2 (Hagowski x2)

KS Nowy Targ – KS Bardejov 1:0 (Hagowski)

KS Nowy Targ – KS Kraków 0:1

O 3 msc: KS Nowy Targ – KS Nowy Sącz 2:1 (Gaździak x2)

W finale drużyna sędziów z Limanowej po konkursie rzutów karnych pokonała naszych grupowych rywali KS Kraków. Gratulujemy!

A my powtarzamy wynik z Dębicy i znów wracamy z pucharem za 3 miejsce. Turnieje te pokazują duży potencjał naszej drużyny, mamy w szeregach zawodników grających na co dzień w IV lidze i daje to nadzieje na świetne występy również podczas zimowych turniejów halowych.

Kolegom z Nowego Sącza dziękujemy bardzo za zaproszenie i świetnie zorganizowany turniej oraz życzymy wytrwałości do organizacji kolejnych. Do zobaczenia!

Dziękujemy serdecznie firmie KowaLnik na czele z kol. Krzysztofem Niklewiczem za transport!