W minioną sobotę odbył się VIII Turniej o Puchar Burmistrza Brzeska. W turnieju wzięło udział 12 drużyn z Małopolski oraz Podkarpacia. Na czele naszej delegacji stali Prezes Kolegium Sędziów Nowy Targ Janusz Kalata oraz trener drużyny, a zarazem jej maskotka Jan Pawlikowski. ,W fazie grupowej los skojarzył naszą drużynę z obrońcami tytułu z Nowego Sącza, mocną drużyną z Dębicy oraz ekipą z Bochni. Pierwszy mecz z Dębicą zaczął się od mocnego pressingu drużyny z Podkarpacia i w konsekwencji starty bramki przez drużynę KS PPPN. Mecz nie był porywającym widowiskiem, ale dzięki rozpaczliwemu uderzeniu  Kuby Florczyka z połowy boiska szczęśliwie zremisowaliśmy 1:1. Następny mecz z drużyną z Bochni to totalna katastrofa w naszym wykonaniu. Mimo, że zaczęliśmy od prowadzenia 1:0 po kolejnym golu Kuby Florczyka to w konsekwencji prostych błędów przegraliśmy w stosunku 1:3. W związku z tym, że po dwóch meczach mieliśmy na koncie zaledwie jeden punkt mecz z kolegami “zza miedzy” z Nowego Sącza urósł do rangi meczu “o wszystko”. Konsekwentna i uważna gra w obronie w naszym wykonaniu sprawiły, że zagraliśmy pierwszy raz w tym turnieju na zero z tyłu. Mecz z sędziami z Nowego Sącza wygraliśmy 1:0 po strzelonym w pierwszych minutach przepięknym golu Krzyśka Majewskiego. Bramka Krzyśka “stadiony świata” dodała naszym zawodnikom wiary we własne umiejętności i pozwoliła zainkasować bezcenne 3 punkty, które sprawiły, że awansowaliśmy do ćwierćfinału. ,W ćwierćfinale wylosowaliśmy rozstawioną drużynę z Gorlic, która w swojej grupie odniosła komplet zwycięstw. W tym meczu na listę strzelców ponownie wpisał się Kuba Florczyk oraz Krzysztof Łukaszczyk. Wygrana 2:1 dała nam awans do półfinału, w którym czekała drużyna sędziów z Krakowa na czele z Panem Prezesem Bronisławem Mazurem. ,Półfinał zaczął się dla naszej drużyny źle. Bramka z dystansu sprawiła, że musieliśmy gonić wynik. Udało się wyrównać przed przerwą za sprawą zespołowej akcji wykończonej przez Łukaszczyka. Niestety w drugiej połowie straciliśmy bramkę po pięknym strzale z dystansu w sam róg bramki Staszka Mitoraja. Przegrana 2;1 sprawiała, że pozostałą nam tylko walka o najniższy stopień na pudle.,W meczu o III miejsce ponownie spotkaliśmy się z drużyna z Bochnia, z którą przegraliśmy w fazie grupowej. Żądni rewanżu zaczęliśmy z wielkim animuszem. Rywale skupiali się na kontrowaniu naszej drużyny i po jednej z nich Kuba Florczyk faulował rywala, a sędzia wskazał na karnego. Na nasze szczęście rywal trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W meczu obie drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, ale ostatecznie padł remis 0:0 i o III miejscu zdecydowały rzuty karne.W konkursie rzutów karnych pewnie karnego wykorzystali Kuba Florczyk oraz Krzysiek Łukaszczyk, który ponadto stał w bramce i obronił dwa karne rywali. Wygrana 2:0 w rzutach karnych zapewniła nam najniższy stopień na podium. ,Ponadto Krzysztof Łukaszczyk został wybrany MVP całego turnieju., ,Wyniki:,Nowy Targ – Dębica 1:1: bramka: J. Florczyk,Nowy Targ – Bochnia 1:3: bramka: J. Florczyk,Nowy Targ – Nowy Sącz 1:0: bramka: Majewski.,1/4: Nowy Targ – Gorlice 2:1: bramki: J. Florczyk, Łukaszczyk,1/2: Nowy Targ – Kraków 1:2: bramka: Łukaszczyk,Mecz o 3 miejsce:, Nowy Targ – Bochnia 1:0 po karnych,Skład drużyny:, Stanisław Mitoraj(c), Daniel Zygmond, Jakub Florczyk, Paweł Barwiński, Krzysztof Majewski, Szymon Florczyk, Bartek Skoczyk oraz Krzysiek Łukaszczyk. ,Zarząd Kolegium Sędziów Nowy Targ na czele z Panem Prezesem Januszem Kalatą gratuluję naszym zawodnikom wyniku i dziękuje za zaangażowanie i czas poświęcony dla naszej organizacji. Chapeaus bas. ,Klasyfikacja końcowa:, 1. Brzesko 2. Kraków 3. Nowy Targ.,Organizatorom turnieju dziękujemy za jak to zawsze bywa w Brzesku super organizację i ciepłe przyjęcie. Już teraz mówimy do zobaczenia za rok! 🙂                        ,