Skandalem zakończyło się piątkowe spotkanie Kupczyka z Clearexem! Chorzowianie opuścili boisko na 6 minut przed końcem meczu!,Sędziowali:,Żółte kartki:,Czerwona kartka:,Kupczyk: ,Clearex:,Redakcji Futbol-Małopolska udało się dotrzeć do pomeczowego załącznika, w którym zawarto oficjalne informacje dotyczące zajść w Krakowie i na podstawie których weryfikowane będą te zawody. ,W 34 minucie meczu przy wyniku 3:0 dla Kupczyka Kraków, po odgwizdaniu piątego fauli drużyny Kupczyka, zawodnik z ławki rezerwowych Miozga Mirosław powiedział do sędziego: “Nie widzisz? Ślepy jesteś?!” i otrzymał żółtą kartkę. Była to jego druga w tym meczu żółta kartka i w konsekwencji miał obejrzeć kartkę czerwoną. Czerwona kartka nie została jednak pokazana ponieważ w tym samym momencie prezes drużyny Clearex Chorzów Zdzisław Wolny krzyknął do swoich zawodników: “Schodzimy z boiska!”. Gdy drużyna opuszczała plac gry, kierownik drużyny Clearex Leszczyński Andrzej powiedział do sędziego: “Masz przejebane”, a trener drużyny Clearex Chorzów, Wolny Tadeusz powiedział do sędziego: “Ty kutasie”. Po odczekaniu regulaminowych dwóch minut, sędziowie odgwizdali zakończenie zawodów. ,Zdzisław Wolny (prezes Clearexu),- Przedstawiciele Kupczyka i Clearexu podpisali się pod zgodą na sędziowanie arbitrów z Krakowa. Tymczasem w 34 minucie na znak protestu zeszliście z boiska. Nie sądzi pan że się skompromitowaliście?,- Jak oceni pan dzisiejszy mecz? W drugiej połowie byliście zespołem lepszym.,- Weryfikacja dzisiejszych zawodów może być chyba tylko jedna…,Robert Nazarewicz (trener Kupczyka Darkomp),- Pomówmy najpierw o tych 35 minutach spotkania, które udało się rozegrać. Wynik nie do końca odzwierciedla to co działo się na parkiecie, szczególnie w drugiej połowie byliście w poważnych opałach.,- Jakiej weryfikacji meczu się spodziewacie? Prezes Clearexu twierdzi, że walkower na waszą korzyść nie jest sprawą przesądzoną.,- Patrząc po wynikach, wydaje się, że pański zespół złapał wiatr w żagle. Tydzień temu wywieźliście bardzo cenny punkt z Gliwic, a dziś pewnie pokonaliście trzecią ekipę w tabeli. Niemniej jednak w grze Kupczyka wciąż coś szwankuje. Sądząc po pańskich słowach w dniu dzisiejszym, powodem są kłopoty z koncentracją?,Krzysztof Filipczak (Kupczyk Darkomp),- Jak skomentujesz wydarzenia z 34 minuty spotkania, kiedy to zespół Clearexu zszedł z boiska. Znasz prezesa Clearexu od dawna, to człowiek bardzo żywiołowy, dziś poniosły go chyba emocje.,- O ile w pierwszej połowie mieliście kontrolę nad tym co dzieje się na boisku, to po przerwie chyba ją straciliście.,Tomasz Leśniak (Kupczyk Darkomp),- Nie da się zaprzeczyć, byłeś bohaterem tego spotkania. Już w pierwszych minutach strzelając dwie bramki ustawiłeś przebieg spotkania, radość chyba trochę stłamsił prezes Wolny, który w 34 minucie spotkania wybił się na pierwszy plan.,- Trener Nazarewicz wspominał po dzisiejszym meczu o tym, że na drugą połowę wyszliście rozkojarzeni. Wydaje się, że gdyby w Clearexie grali bardziej doświadczeni zawodnicy, ten mecz mógłby się dla was źle skończyć.,Relacja, rozmowy i zdjęcia: ,