W dniu 7 stycznia 2023r wzięliśmy udział w organizowanych przez KS MZPN IX Halowych Mistrzostwach Małopolski Drużyn Sędziowskich o Puchar Prezesa MZPN, które odbyły się na hali Com-Com Zone w Krakowie.

Na turniej udaliśmy się w następującym składzie: Daniel Zygmond (BR), Damian Firek, Mateusz Firek, Dawid Gaździak, Rafał Hagowski, Krzysztof Łukaszczyk, Łukasz Młynarczyk, Artur Moniak i Mariusz Zoń. W skład delegacji weszli prezes KS PPPN Marcin Tesarski, trener Stanisław Mitoraj oraz kierownik drużyny Kamil Fudro.

Do Krakowa pojechaliśmy po obronę mistrzostwa, które wywalczyliśmy rok wcześniej i nastroje już od początku turnieju były bojowe a cel był znany.

Do turnieju przystąpiło 16 drużyn. Jako mistrzowie byliśmy rozstawieni i zostaliśmy rozpisani do grupy A, gdzie zmierzyliśmy z drużynami sędziów z Gorlic, Limanowej oraz Żabna.

W meczu otwarcia przyszło nam zmierzyć się z zawsze groźną drużyną Gorlic. Pierwsze minuty asekuracyjne u obu drużyn i badanie możliwości rywala. Taka gra nie przynosiła jednak rezultatu, więc decydujemy się zastosować wysoki pressing i zaatakować. Jedna z takich prób kończy się wymuszonym błędem obrońcy Gorlic, piłkę przejmuję Damian Firek i pewnie lokuje piłkę w siatce. Rywale próbują jeszcze zaatakować, jednak robią to nieskutecznie i turniej zaczynamy od zwycięstwa.

W kolejnym meczu gramy z Żabnem, które w pierwszym meczu również zainkasowało 3pkt. Cały mecz bardzo wyrównany i rozegrany bardzo dobrze taktycznie przez oba zespoły, jednak z niewielką ilością sytuacji i sprawiedliwie dzielimy się punktami.

Przed ostatnim meczem z Limanową w grę wchodził każdy scenariusz, więc musieliśmy zagrać na 100%. Od początku meczu wychodzimy wysoko i narzucamy swój styl gry. Już w 3 minucie dobrą akcją popisuje się Artur Moniak i po szybkim rozegraniu z Krzyśkiem Łukaszczykiem zdobywa pierwszą bramkę. W kolejnych minutach staramy się o kolejne, jednak nie możemy odnaleźć drogi do siatki. Na minutę przed końcem świetna wymiana podań Łukaszczyka z Hagowskim i ten pierwszy umieszcza piłkę w bramce. Do gwizdka końcowego wynik nie uległ już zmianie i odnosimy drugie zwycięstwo w grupie.

Grupę kończymy z 7pkt, jednak przez gorszy bilans bramkowy zajmujemy 2 miejsce i w ćwierćfinale czeka na nas dobrze nam znamy zespół z Oświęcimia. Po wyrównanym początku powoli przejmujemy inicjatywę i jedno z dobrych wejść Firka do ofensywy kończy się zatrzymaniem go w polu karnym w sposób nieprzepisowy. Karnego pewnie na bramkę zamienia Hagowski i obejmujemy prowadzenie! Zespół z Oświęcimia próbował odrobić straty, jednak nasza bardzo dobra gra w defensywie szybko zatrzymywała akcje rywali. Na kilka minut przed końcem chwilową dekocentrację zawodników Oświęcimia świetnie wykorzystał Hagowski i z rzutu wolnego zapisał drugie trafienie na swoim koncie. Ten gol pobudził naszych rywali i rzucili oni się do ataku, co przyniosło skutek i na minutę przed końcem zdobyli gola kontaktowego. Gol ten zadziałał jednak na nasza drużynę jak płachta na byka. Szybkie wznowienie, po raz kolejny świetna wymiana podań pomiędzy duetem Łukaszczyk-Hagowski i hat-trick naszego zawodnika! Niedługo po tym zabrzmiała syrena końcowa i po emocjonującym meczu awansujemy do półfinału!

W półfinale trafiamy na drużynę Olkusza, która po drodze do tej fazy sensacyjnie wyeliminowała jednych z faworytów, więc byliśmy przygotowani na ciężki mecz. Wychodzimy ofensywnie i raz po raz nacieramy na bramkę rywali i już w 4 minucie po błędzie w rozegraniu piłkę przejmuje Moniak i daje nam prowadzenie. Kolejne minuty to wyrównana i nieco asekuracyjna gra obu ekip, jednak 3 minuty przed końcem Moniak dobrze wypatrzył Hagowskiego i ten podwyższa nasze prowadzenie. Bramka ta sprawiła, że zawodnicy Olkusza musieli zacząć grać bardziej ofensywnie a to pozwoliło nam na szybkie kontry i już po chwili jedną z nich świetnie wykorzystał Moniak zapisując drugie trafienie w tym meczu. Pogodzeni z porażką zawodnicy Olkusza popełniają kolejny błąd w rozegraniu, który po raz kolejny wykorzystuje Moniak, zdobywając tym samym hat-tricka! Wynik do końca się już nie zmienił i po świetnym meczu drugi raz z rzędu zagramy w finale!

W finale czekało nas starcie z drużyną Krakowa II, która składała się w większości z sędziów szczebla centralnego. W poprzednich meczach pokazali się jako drużyna świetnie grająca taktycznie, jednak wyszliśmy z nastawieniem aby także im pokazać kto był w tym dniu najlepszy. Mecz rozpoczynamy fantastycznie i już w 2 minucie po świetnej wymianie podań Hagowskiego z Firkiem zapisujemy bramkę na swoim koncie! Już 3 minuty później bliźniacza akcja Moniaka z Łukaszczykiem i prowadzimy już 2:0! Bramka ta pobudziła kolegów z Krakowa i sprawiła, że musieli zaatakować, jednak w bramce naszej drużyny świetnie spisywał się Zygmond. Na kilka minut przed końcem rywale musieli zaryzykować i wprowadzili lotnego bramkarza. Pomimo kilku szans świetnie broniliśmy i wynik już się nie zmienił. Bronimy tytuł i po raz drugi puchar jedzie do Nowego Targu!!

W tym dniu w naszej drużynie zagrało wszystko, począwszy od dobrze broniącego Zygmonda, lidera defensywy Firka, snajperów Moniaka i Hagowskiego, Łukaszczyka – który tym razem strzelanie bramek oddał innym i zaliczył wiele świetnych asyst! Nie możemy również zapomnieć o naszych fantastycznych rezerwowych: Mateusz Firek, Dawid Gaździak, Łukasz Młynarczyk i Mariusz Zoń, którzy dawali świetne zmiany i wprowadzili dużo świeżości do naszej gry. No i oczywiście nasz trener Staszek i jego firmowa taktyka: “atak z lądu, morza i powietrza”, która i tym razem nie dała rywalom żadnych szans. Podziękowania również dla prezesa Marcina za wspieranie i doping. Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu dziękujemy i gratulujemy! Udowodniliśmy, że mamy mocny skład i jeśli tylko na kolejnych turniejach nie będzie wielu braków kadrowych możemy osiągnąć równie dobre wyniki! A już za rok postaramy się o kolejne zwycięstwo i zabranie pucharu na własność 😉

Podczas ceremonii końcowej nagrodzono wszystkie drużyny oraz wręczono nagrody specjalne. Tytuł króla strzelców z 5 bramkami zdobył nasz zawodnik Artur Moniak. Gratulujemy!

Kolegom z Krakowa na czele z przewodniczącym KS MZPN Jakubem Ślusarskim dziękujemy za zaproszenie oraz świetnie zorganizowany turniej.