W dniu 11 lutego 2023r wzięliśmy udział w Międzynarodowym Halowym Turnieju Sędziów w Bardejovie na Słowacji.

Na turniej udaliśmy się w składzie: Marcin Filas, Szymon Florczyk, Kamil Fudro, Dawid Gaździak, Krystian Kęska, Krzysztof Łukaszczyk, Krzysztof Majewski oraz tegoroczny kursant Maksymilian Teper. Trenerem drużyny niezmiennie Stanisław Mitoraj. W skład delegacji wszedł również v-ce prezes PPPN oraz członek zarządu KS PPPN Bogusław Górnik.

Oprócz gospodarzy udział wziely rownież drużyny sędziów z Dębicy, Gorlic i Nowego Sącza.

W pierwszym meczu zagraliśmy z sędziami z Gorlic. Po wyrównanym początku wychodzimy na prowadzenie po golu Łukaszczyka. Jednak rywale szybko odpowiadaja i mecz znow staje sie równy. Pod koniec ruszamy do ataku i Łukaszczyk ponownie znalazł drogę do bramki i z pierwszego meczu wychodzimy zwycięzcy.

W kolejnym spotkaniu czekali na nas gospodarze z Bardejova, którzy swój pierwszy mecz pewnie wygrali. Wychodzimy dość defensywnie i skutecznie odpieramy ataki słowackich sędziów. Niestety chwila nieuwagi i tracimy gola. Przez to musimy się nieco otworzyć i dążyć do wyrównania. Rywale jednak mądrze kontrują i zdobywają drugiego gola. Po tej bramce musimy już ryzykować i nasz bramkarz wychodzi wyżej. Daje nam to większe możliwości rozegrania i po świetnym podaniu Tepera Łukaszczyk zdobywa bramkę kontaktową. W kolejnych minutach próbujemy tego samego rozwiązania i w ostatnich sekundach Łukaszczyk z trudnej pozycji trafia w słupek i niestety musimy uznać wyższość rywala.

Po tym meczu byliśmy nieco rozczarowani bo ostatnie minuty pokazały, że stać nas było na zdobycie choćby punktu i do spotkania z Dębicą wyszlismy bardzo zmotywowani. Wychodzimy wysoko i bramkę szybko zdobywa świetnie dysponowany w tym dniu Łukaszczyk. Nie zadowalamy się tym i nadal atakujemy. Kolejna dobra akcje kończy Kęska i wychodzimy na dwubramkowe prowadzenie. Zmusiło to drużynę Dębicy do atakowania i wyjścia bramkarza w pole. My jednak mądrze bronimy a fakt pustej bramki u rywali świetnie wykorzystuje najpierw Florczyk, a chwilę później Filas i prowadzimy już 4:0. W końcówce trochę rozluźnienia wdarło się w naszej drużynie i tracimy bramkę, jednak zapisujemy 3pkt i pewne zwycięstwo na koncie.

W ostatnim spotkaniu zagraliśmy z Nowym Sączem. Pierwsza połowa spotkania wyrównana i sytuacje po obu stronach. Jednak to my byliśmy skuteczniejsi i wychodzimy na prowadzenie po bramce Łukaszczyka. Chwilę później bramkę na koncie zapisuje Gaździak. Podobnie jak w poprzednim meczu rywale znów wprowadzają bramkarza w pole, co po raz kolejny wykorzystujemy i Fudro zdobywa bramkę na 3:0. Pod koniec trafienie zaliczył jeszcze Łukaszczyk i turniej kończymy efektownym zwycięstwem.

Ostatecznie zajmujemy 2 miejsce, ulegając gospodarzom gorszym bilansem w bezpośrednim meczu. Pomimo bardzo dobrego wyniku jesteśmy trochę rozczarowani bo w meczu z Bardejovem stać nas było na więcej. Jednak turniej trzeba zapisać na plus, świetna forma strzelecka Łukaszczyka, bardzo dobra gra naszego bramkarza Tepera, który oprócz kilku świetnych parad pokazal również duże umiejętności gry nogami zaliczając kilka asyst. Ale poza nimi każdy dołożył jakąś cegiełkę do tego wyniku i to pokazuje, ze jestemy silni jako druzyna. Dziękujemy za walkę i widzimy się na kolejnych turniejach!

Sedziom z Bardejova bardzo dziękujemy za zaproszenie i gościnność!

Leave a comment