HENIU NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI !!!👍👍👍

Śp. Henryk Matras zmarł 28 listopada 2021 roku w wieku 71 lat po długiej walce z chorobą. Był sędzią, obserwatorem, działaczem Kolegium Sędziów Brzesko oraz Podokręgu Piłki Nożnej w Brzesku. Był też przyjacielem Kolegium Sędziów Nowy Targ !!!. Cyklicznie odwiedzał nas podczas organizacji piłkarskiego turnieju sędziów „Old Boys”.

Zawsze wesoły, uśmiechnięty, pełen radości i dobroci…

02 lipca 2022 roku udaliśmy się do Brzeska aby wziąć udział w turnieju piłkarskim sędziów i uczcić pamięć naszego przyjaciela!!! Kolegium Sędziów Nowy Targ reprezentowali: Kamil Arendarczyk, Rafał Arendarczyk, Rafał Hagowski, Kamil Fudro, Damian Firek, Krzysztof Łukaszczyk, Mariusz Zoń, Artur Moniak, Patryk Bachul, Daniel Zygmond oraz Romek Baran – kierownik, Stanisław Mitoraj – trener. W turnieju wystąpiło 15 drużyn reprezentujących kolegia sędziów z małopolski (Kolegium Sędziów Nowy Targ, Kolegium Sędziów Brzesko, Kolegium Sędziów Kraków Kraków, Kolegium Sędziów Tarnów, Kolegium Sędziów Chrzanów, Kolegium Sędziów Nowy Sącz, Kolegium Sędziów Gorlice, Kolegium Sędziów Limanowa, Wieliczka, Kolegium Sędziów Bochnia), podkarpacia (Kolegium Sędziów Rzeszów, Kolegium Sędziów Piłki Nożnej w Dębicy, Kolegium Sędziów Krosno – www.kskrosno.pl) oraz Słowacji.

Nam przyszło rozpocząć zmagania w grupie B wraz z drużyną: Dębicy (Mistrz z 2021 roku), Bochni i Gorlic. W pierwszym trudnym dla nas meczu wygrywamy 1:0 z Dębicą (Bramka: Łukaszczyk), ciężko było przede wszystkim przez ostatnie dwie minuty gdyż nasz „ligowiec” z Krempach w niegroźnej sytuacji wjechał kolanami w przeciwnika (ukarany został 2 min) i musieliśmy grać w osłabieniu broniąc korzystnego wyniku. W drugim pojedynku dosyć łatwo pokonujemy ekipę z Bochni 3:0 (Bramki: Łukaszczyk x 2, Hagowski), mimo tego że Mariusz Zoń robił wszystko aby zwodnicy „solnego” miasta zdobyli honorowe trafienie:-) Na szczęście dla nas w trzecim meczu z Gorlicami obyło się bez „baboli” i przekonywująco wygrywamy 3:0 (Bramki: Hagowski, Moniak, R. Arendarczyk). W ćwierćfinale wygrywamy 1:0 z Limanową (Bramka: Moniak) a w półfinale 1:0 z Tarnowem (Bramka: Hagowski). W wielkim finale spotkaliśmy się z reprezentacją „sędziów” Zachodniosłowackiego Związku Piłki Nożnej i niestety przegraliśmy 0:1 po bramce straconej na jedną minutę przed zakończeniem spotkania. W czasie turnieju zawodnicy z Słowacji prezentowali bardzo wysoki poziom, swoje pojedynki wygrywali łatwo i przekonywująco…. Nie nam oceniać czy byli to sędziowie…cieszy fakt że jako jedyni im się „postawiliśmy”, graliśmy jak równy z równym mając swoje okazje bramkowe!!!

Pierwsze miejsce dla Słowacji, drugie dla Nowego Targu a trzecie dla Tarnowa !!!

Ponadto Kamil Arendarczyk wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju!!!

Po halowym Mistrzostwie Małopolski Sędziów 2022 potwierdzamy w Brzesku że mamy wreszcie DRUŻYNĘ!!!

Kolegium Sędziów Nowy Targ dziękuje bardzo za zaproszenie na turniej Organizatorom, Sponsorom oraz rodzinie Św. Pamięci Henia!!!

Jak zwykle turniej na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym!!!

Heniek patrzy na Was z góry i z całą pewnością jest DUMNY!!

Autor: Elbarano

Leave a comment